Ungdomsserien Våren 2024

Att tänka på inför seriematcherna (Kommande sammandrag spelas 24-25 Februari och 23-24 Mars.)

– Tänk på att komma i tid till matcherna, Minst 30 Min innan matchens starttid.
– Det är ett krav att spela i matchtröja (Om ni inte har någon matchtröja) beställ detta snarast.
– Skulle det vara några oklarheter så finns det funktionärer på plats.
– Se till att påminna era tränare om att öva på dubbel.
– Någon ledare från Askims BTK kommer att finnas på plats.
 
OBS från och med Februari 2024 behöver man föranmäla sig 10 dagar innan seriematcherna.
 
 
 
 

Serie: Ungdomserie Äldre 2 Lag: Askims BTK Grön

Spelare: Filip och Lijia

Länk till resultat och matcher

Match söndag den 25 Februari kl 09:00 mot Mölndal Dragons.

Match den 25 kl 10:30 mot Torlanda IK Vipers

Serie: Ungdomserie Äldre 3 Lag: Askims BTK Gul

Spelare: Nils och Ivar

Match söndag 25 Februari kl 09:00 mot Torslanda IK Team Boll.

Match 25 Februari kl 10:30 mot LinnéPartille Sharks.

Länk till resultat och matcher

Serie: Ungdomserie Yngre Smashen - 09 Lag: Askims BTK Gul

Spelare: Kalle och Luiz

Match lördag 24 Februari kl 09:00 (Motståndare bestäms på speldagen)

Match lördag 24 Februari ca kl 10:00 (Motståndare bestäms på speldagen)

Serie: Ungdomserie Yngre Smashen - 09 Lag: Lag: Askims BTK Orange

Spelare: Melvin och Alfred

Match lördag 24 Februari kl 09:00 (Motståndare bestäms på speldagen)

Match lördag 24 Februari ca kl 10:00 (Motståndare bestäms på spel

Serie: Ungdomserie Yngre Smashen- 09 Lag: Askims BTK Svart

Spelare: Ruben och Lucas

Match 24 Februari kl 09:00 (Motståndare bestäms på speldagen)

Match 24 Februari kl 10:00 (Motståndare bestäms på speldagen)

Serie: Ungdomserie Yngre Smashen- 12 Lag: Askims BTK Lila

Spelare: Harald, Victor, Texas

Match 24 Februari kl 12:00 (Motståndare bestäms på speldagen)

Match 24 Februari kl 13:00 (Motståndare bestäms på speldagen)

Serie: Ungdomserie Yngre Skruven: Lag: Askims BTK Blå

Spelare: Yichen och Aaron

Match lördag 24 Februari kl 15:00  (Motståndare bestäms på speldagen)

Match lördag 24 Februari ca kl 16:00 (Motståndare bestäms på spel

Serie: Ungdomserie Yngre Skruven Lag: Askims BTK Orange

Spelare: Hjalmar och Emil

Match 24 Februari kl 15:00 (Motståndare bestäms på speldagen)

Match 24 Februari kl 16:00 (Motståndare bestäms på speldagen)

Serie: Ungdomserie Yngre Smashen- 12 Lag: Askims BTK Grön

Spelare: Gustav och Eric

Match 24 Februari kl 15:00 (Motståndare bestäms på speldagen)

Match 24 Februari kl 16:00 (Motståndare bestäms på speldagen)

Våra sponsorer